Cestovní pojištění snadno, rychle a sami

Čas dovolených je tady, ještě se rychle před odjezdem pojistit. A od toho je přeci finanční poradce, aby správně vybral a celé to zařídil, má se o mně starat kompletně!

Jenom mám pocit, že v tomhle případě to nedává moc smysl. Kritizujme si je jak chceme, že se snaží jenom přesvědčit na životní pojištění a pak už po vás ani neštěknou, ale provize za cestovní pojištění za to fakt nestojí. Než sepíšete kam chcete jet a co chcete pojistit tak s tím chvilku strávíte, stejnou, jako když to dáte rovnou do kalkulačky. Pak čekat, než přijde odpověď a pak přemýšlet co vlastně chceme, potvrdit to a zase čekat, než přijdou platební údaje, zaplatit – zkrátka a prostě práce pro všechny na pár hodin, které se rozprostřou do několika dní.

Přitom je tady spousta srovnávačů, které fungují velmi pěkně, rychle a ceny, které nabízejí, jsou vlastně stejné, jako dostanete od toho vašeho poradce. Na konci zaplatíte kartou a během 5 minut máte hotovo!

Co vlastně chtít

Hlavně aby to bylo levné přeci 🙂

Zamyslete se – za dovolenou dáte hezkých pár desítek tisíc a pak budete škudlit stokoruny na pojištění? Kalkulaci co se vyplatí a co ne dělají pojišťovny, je to jejich práce a je zbytečné snažit se je ještě trumfnout.

Evropský průkaz zdravotního pojištění garantuje v zemích Evropské unie, v zemích Evropského hospodářského prostoru a dalších několika zemích jen nezbytnou zdravotní péči ve zdravotnických zařízeních financovaných z veřejných zdrojů.

Za poskytnutou péči ale také budete hradit stejnou spoluúčast jako místní. A ta je v mnoha zemích dosti značná. Vůbec se nehradí například transport do České republiky, náklady na převoz vrtulníkem (30 – 130 000 korun), zásah horské služby (cca 10 000 korun) a další. (Chytrý Honza)

Léčebné výlohy jsou samozřejmost, čím vyšší tím lepší. Allianz a AXA je mají neomezené, asi jako jediné na trhu.

Jen účet za jeden z nejběžnějších úrazů při lyžování, zlomeninu končetiny, se na zimní dovolené v Alpách pohybuje až kolem 400 000 korun. (Chytrý Honza)

Pojištění odpovědnosti se také hodí – něco rozbijete, někomu skočíte na lyžích na záda, těch věcí se může stát celkem dost. Tady vede AXA s limitem až 25 milionů.

Další věci už asi nemá cenu moc řešit. Pokud zvolíte ty nejvyšší varianty pojistky, tak pojištění zavazadel i úrazové pojištění je již v ceně. A o těch nižších variantách nemá moc smysl přemýšlet – těch pár stokorun za to podle mého nestojí.


5 komentáře

 1. Já myslím, že v dnešní době už vlna finančních poradců opadla, hlavně spoustu lidí je považuje za vysoce otravné a nedůvěryhodné. Pamatuji si schůzku, kdy jsme se na ničem nedohodli, ale poradce po mě chtěl alespoň 5 kontaktů na mé známé a přátelé… Takže věřím, že už nabízejí jen ty nejlepší produkty, ze kterých jim sype vysoká provize. A ty kalkulačky nebo srovnávače – to je v podstatě to stejné – provozovateli kalkulačky či webu se sype provize stejně tak, a věřím, že ovlivnit jdou i výsledky, které čekáte… Není to stejné jako poradce?

  Jsme v 21. století a myslím, že mnohem výhodnější je sjednat si pojištění online. Cestovní pojištění online zvládá například Česká pojišťovna (http://www.ceskapojistovna) a životní pojištění online sjednáte za pár minut třeba u NN (https://online.nn.cz/) a mají to ostatní. Takže já bych se na pojišťováky vyprdla a šla raději touhle cestou.

  • provize určitě kape, ale když jsem se kouknul přímo na weby pojišťoven a co vrátil srovnávač, tak ceny na srovnávači jsou ve většině případů lepší = jsou ochotni se zbavit části své provize, aby získali zákazníka. A mít jenom jedno místo, kde budu hledat, je super než to porovnávat na každém webu zvlášť. Protože čas jsou peníze 🙂

    • Jenom je tam vždycky ta otázka, na základě čeho pojišťovně věřím. Praktickou zkušenost má málokdo, takže dáme na řeči. Je pravdou, že v tom ti finanční poradci mohou mít výhodu, pokud centrálně sledují, jak jsou jejich klienti s kterými pojišťovnami spokojení a jak skutečně fungují.

     • Mě vždycky přišlo, že finanční poradci, prostě jen nabízí tu službu, u které mají největší vejvar. Z toho důvodu si myslím, že něco jako nestranný finanční poradce ani neexistuje. Zatím jsem se řídil jen nejnižší cenou na (odstraněno) a zatím se mi nikdy nestalo, že bych byl s pojišťovnou nespokojený. Mě krátka příjde, že základem všeho je smlouvu si pořádně přečíst a vědět co člověk podepisuje. V tom je podle mě největší kámen úrazu v dnešní době. Lidé ve spěchu podepisují něco čemu nerozumí a pak jsou zklamaní. Podle mě v dnešní době neexistuje pojišťovna, která by naschvál klamala zákazníky. Však by byla proti sobě a nikdo by k ní potom nešel.

Leave a Reply