Budu instalovat WordPress. A bude slušný vývar!

Wordpress logoNedávno mi říkal kamarád, jakou dostal úžasnou nabídku na vytvoření nového webu. Za směšných patnácttisíc včetně hostingu na první rok. Tak neváhal a hned to objednal.

To tedy potěš, protože se bavíme o microsite, tedy jediné stránce, která má řádově 3 až 6 typizovaných oblastí – o firmě, o produktu, co říkají zákazníci, kontakt a to je tak všechno. Tu nabídku jsem musel vidět!

Po jejím přečtení jsem si vzpomněl na Honzu Řezáče na školení Na volné noze, který tvrdil, že není rozdíl mezi webem za šest tisíc a za šedesát. A pak jsem si vzpomněl na Vaška Lorence a jeho cenovou kotvu.

V těch patnácti tisících totiž je projektová příprava, projektové vedení, instalace WordPressu, nastavení Google Analytics, testování, hosting a plnění grafickým stylováním (rozuměj dodaným textem, tvorba textů v tom není). Prostě skoro všechno co potřebujete, kromě napsání těch úderných textů, které jsou podle Honzy Řezáče přesně tím nejdůležitějším u takového projektu.

Cenová kotva? A co s ní?

Právě tady nastupuje teorie cenové kotvy. Co na tom projektu může být tak nejpracnější? Rozmyšlení struktury? Tvorba grafiky? Instalace WordPressu?

Bingo, nejpracnější je instalace WordPressu za skoro 4 000Kč bez DPH. Wow, Český hosting to nabízí v rámci svého hostingu na jedno kliknutí, instalace ze staženého balíčku není o moc složitější. Do půl hodiny to musí být i s puštěním počítače.

Pokud podobný objem práce věnují tvorbě grafiky, tak je jasné, že do té šablony tak maximálně nahrají logo. A vhodných šablon existují mraky i zadarmo.

A to úplně opojím nenápadný detail nabídky spočívající v hostingu za skoro 200Kč měsíčně. Za tu cenu mohu mít dedikovaný server, který mi těch webů utáhne desítky.

Takže je to jasné, nabídnu jim, že jim ty WordPressy budu instalovat, za to jedno kliknutí si řeknu dvatisíce a všichni budeme v pohodě. Těch pár stovek na hostingu jim klidně nechám.

V trojfázovém obchodním modelu mi zbývá vyřešit jediné – jak je ukecat aby do toho se mnou šli nebo kde sehnat zákazníky, kteří se dají tak krásně oškubat?

3 komentáře

  1. Minulý měsíc jsem řešil web. Hosting s Wordpresem na rok mne vyšel asi na 150Kč. Dal jsem tomu jedno odpoledne na nalezení vhodné šablony a poladění (wordpress jsem viděl poprvé). Napsání textů, a to jich je minumum, trvalo déle. Takže do toho jdu klidně s tebou 🙂

Leave a Reply