Bezpečnost především

Máme chytré telefony a zvykli jsme si na ně. Zvykli si na ně i prckové, kteří si s nimi často hrají a velmi hezky nás napodobují. Ale až s příchodem iPhone jsme zjistili, že to může být slušný problém.

Snad každý chytrý telefon má zamykání klávesnice a možnost odemknutí až po zadání kódu. iPhone navíc zvládá i otisky prstů, které dokáží i částečně nahradit heslo do AppStore. Ale ani otisky nejsou všemocné.

Cestou do Rakouska, půjčila Jana telefon Kryštofovi a ten si hrál a hrál, až jsme dojeli. A zjistili, že telefon hlásí sympatickou hlášku:

iPhone je uzamčený.

Připojte k iTunes.

A tím jsme skončili. Stačí zadat hodněkrát špatné heslo a iPhone se uzamkne. Což dává smysl, kdyby vám ho někdo ukradl, tak ať nemůže zkoušet hesla donekonečna.

Apple sice dělá věci uživatelsky přívětivé, ale toto není ten případ. Jakmile se totiž uzamkne tak nereaguje ani na otisk správného prstu. Což dá rozum, protože zloděj přeci nejdřív zkusí, jestli netrefí kód a když ne, tak vám usekne palec a přiloží ho. Díky Apple za tu ochranu.

Bohužel to celé ale znamenalo nemožnost si celý týden zavolat (počítač s iTunes po ruce nebyl) a ztrátu všech fotek. Ano, iPhone má sice vyřešené zálohování do iCloudu (případně iTunes při připojování k PC), ale bohužel tato věc se musí nastavit (což jsme u nového telefonu zatím neudělali) a hlavně funguje jenom přes WiFi. S dnešním pokrytím LTE a „neomezeným“ datovým tarifem ale člověk jenom marně hledá důvod, proč se k WiFi připojovat.

Takže nic, všechno smazat, nastavit znovu, nainstalovat DropBox pro zálohování fotek a hlavně nedávat telefon dětem na hraní. Kdyby ti kluci v Apple byli alespoň tak chytří jako u BlackBerry, která po pěti neúspěšných pokusech vyžaduje zadání textu „BlackBerry“, aby si ověřila, že si s ní někdo jenom tak nehraje.

3 komentáře

  1. Já na telefonu zapnu dětský koutek, kde jsou jen povolené aplikace a prcek se nedostane vůbec nikam jinam. Je to hodně užitečná funkce Windows Phone.

      • Odemkneš ho jednou a i po zhasnutí displeje to nějakou dobu může dítě otevřít bez odemykání. Nevím přesně jestli je to vázáno na nastavený čas zamknutí telefonu, tak moc jsem to nepotřeboval zkoumat. Ale prostě nikam jinam se nedostrane, jen povolené hry a aplikace.

Leave a Reply