Ata Mua

Pokud rádi cestujete prstem na mapě, pokud zrovna nemáte co číst, pokud máte rádi hezké fotky, pokud se rádi dozvídáte o cizích krajích, pokud rádi vtipně napsané texty, tak potom pro vás mám tip na skvělou knížku – Ata Mua.

Ata Mua obálka

Knížku napsala Eva Palátová a fotkami doprovodil Tomáš Paleček a obojí dohromady vytváří skvělý koktejl – text je vtipný, plný slovník hříček a má tempo. Fotky jsou skoro dokonalé, když si navíc uvědomím, že to celé fotil na film a kontroloval tedy až doma, tak má můj obdiv, někdy přemýšlím, zda bych bez okamžitého náhledu vůbec ještě uměl fotit.

Podtitul knížky je „kolem světa za 800 dní“, což není až tak pravda – kus času totiž strávili prací v Perthu a pak už cestovali po blízkém i vzdálenějším okolí – Indonesie, Himaláj, Singapur, Borneo, Brunej, Nový Zéland, Polynésie a Kostarika. A cestování vzali opravdu pořádně, s batohy, stany a žádné flákání na plážích.

Pokud si tedy chcete trochu virtuálně zacestovat, spravit si náladu v pošmourném podzimu a dozvědět se něco o dalekých krajích, tak doporučuji. Knížku je navíc možné zakoupit (po předchozí dohodě) v restauraci Karavanseráj, tak až půjdete na výbornou večeři, tak si ji můžete rovnou vyzvednout 🙂

Leave a Reply