Zajímavé články o Lotus Notes za poslední …

Jedna věc je v Austrálii legrační – ten čas tady neutíká, on totiž přímo letí. Takže jsem sice pravidelně sledoval všechny svoje zdroje, ale ty složitější a zajímavější články nějak nestíhal číst, až jsem si na ně dneska udělal čas a rovnou se o ně i podělím.

Hodně zajímavý článek je přímo čerstvý – ze včerejška. A téma je zajímavé, protože to používáme všichni každý den a přesto v tom nejsme úplně silní – práce s poli a porovnávací operátory. Zkrácenou verzi toho samého napsal i Theo, dokonce o pár dní dříve.

Vince napsal zajímavý článek o převodu dokumentů do PDF pomocí LotusScriptu, což je pořád pro většinu lidí přirozenější než Java třídy, které pro to existují. Sice k tomu je potřeba externí prográmek, ale to řešení je díky tomu hodně snadné.

Volání C API z LotusScriptu se mi vždycky hrozně líbí, mám pocit, že to programování potom dostává takový opravdovější nádech. A když se tím správně nastaví replikační formule, tak je to úplný úžas.

Objevilo se také několik nových blogů, které píší o programování v Lotus Notes a nevypadají úplně špatně – DontPanicDomi-No-Yes-Maybe (mimochodem celkem hezké články o webových pohledech s použitím AJAXu).

eknori píše o převodu funkce @BusinessDays do LotusScriptu. Převod je jednoduchý a funkční, tak proč to nevyužít v aplikacích?

codestore má vždycky hezké články, ale zobrazování ikonek k přílohám pomocí rozdílných CSS tříd je prostě úžasné. Jakkoliv CSS používat umím, tak občas valím oči nad jednoduchostí použití, která mě pořád ještě nenapadá.

Krásný a jednoduchý článek pro administrátory o použití Fixup, Compact a Updall. Co jsem tak vídal u zákazníků, tak si to každý naplánoval jak se mu chtělo a pro jistotu, aby to měl, což IBM tak úplně nedoporučuje.

Ještě jeden čistě pro administrátory – nejlepší praktiky pro využití DDM.

Alan Lepofsky je znám svými jednoduchými tipy, tentokráte napsal tip jak vytvořit jednoduše email s hlasovacím tlačítkem. Pro zkušené programátory žádná věda, pro začínající uživatele super věc.

O SuperNTF databázi jsem již slyšel, pořád leží v záložkách a není čas ji stáhnout a podívat se na ní. Ale fakt, že obsahuje věci, které člověk dělá pořád dokola a vždy znovu a znovu nad nimi přemýšlí a věci, které nedělá protože neví jak, to všechno je důvodem, že se na ní pořád chci podívat.

Obecné zamyšlení nad jednou ze silných oblastí Lotus Notes měl Kevin, který se správně podivil, proč v Lotus Notes není přímo zabudovaná nějaká workflow funkcionalita, která by se dala snadno použít. Jasně, dá se to snadno naprogramovat, ale když začínáte tak moc nevíte jak. A co jsem já tak časem vypozoroval, tak ve verzi 4 byla spousta ukázkových aplikací, které postupem doby tak nějak vymizely a v poslední verzi už je snad jenom diskuzní databáze 🙁

Využití Google pro vyhledávání ve vybraných stránkách je také úžasná myšlenka, kterou Esther naplnila a třeba to občas ušetří trochu hledání.

Pro ty co se těší na osmičky – IBM už připravila kurzy a certifikační cesty.

Jeden nesouvisející, pro ty co čas od času prezentují – pár tipů jak udělat dobrou prezentaci (čímž se myslí ta vlastní akce). Myslím, že se pod všechny podepíšu.

Lotus Connections screen saver – tak nějak jsem fanda do těchhle hloupostí 🙂

A hloupost na konec – proč používat GMail.

Leave a Reply