Máme notebook

Tak konečně jsme pořídili vlastní notebook, z čehož vyplývá, že jsme schopni hodit fotky na web (už jich je celkem hodně) a k tomu připojit nějaké vyprávění (těch už Jana zvládla napsat také celkem dost, další budou snad přibývat rychleji – přeci jenom už za námi je pár výletů po Sydney, plážích, na Manly a další plánujeme). Takže se těšte a sledujte.

A když už píšu o notebooku, tak pár informací o noteboocích v Sydney. Ptali jsme se, zda si přivést z Čech, nebo ho tady koupit. Prý je lepší koupit – jsou tu levnější. Osobně si myslím (po návštěvě několika obchodů a prolezení internetu), že pravda je tak někde mezi. Notebooky jsou tady opravdu asi o kousek levnější než v Čechách, ale na druhou stranu jsou dražší – což zní jako nesmysl, ale není. Nejsou tady totiž moc levné notebooky (takové ty s Celeronem uvnitř), ale jsou tady spíš ty namakané a hlavně velké (17″ obrazovka). A ty jsou opravdu levnější než u nás, zas na druhou stranu jsou pořád hezky drahé.

Nakonec jsme tedy skončili na eBay, která zde existuje lokální a díky tomu je (kupodivu) levnější než ta Americká – zboží totiž většinou neposílají mimo Austrálii. Tam jsme vybrali a nakonec koupili Dell Inspiron 640m. Hezká mašinka, sice v bílo/stříbrné barvě, ale nabušená až k prasknutí (alespoň si to myslím).

P.S. nainstalovány jsou Windows Vista – sexy vzhled (Aero se opravdu povedlo), ale člověk aby se s tím učil znovu zacházet. No co, učením ke světlejším zítřkům.

Leave a Reply