Ďábel nosí Pradu

Tak jsme vyrazili zase po nějaké době do kina. Né že bych chtěl psát zrovna o filmu jako takovém (i když nebyl úplně špatný), ale spíš mě tam zaujalo pár věcí, řekněme pracovních. Nedokázal jsem plně pochopit jak mohou ti lidé pracovat v takovém shonu, i když toho mám celkem dost, tak se ve srovnání s filmem nudím. Taky jsem moc nepochopil, kde bere šéfka neustále takové množství věcí, které chce od asistentek zařídit. Ale ani to by nebylo důvodem proč o tom psát.

Tím důvodem je scéna s Harry Poterem, která podle mě byla úplně nejlepší, i když tam byla ještě jedna, která se jí mohla rovnat. Pokud chcete rozuzlení, čtěte dál, pokud to raději chcete vidět, jděte do kina.

Zápletka je nesmírně jednoduchá – šéfová chce pro své dvě dcery sehnat nejnovější díly Harryho, ten který ještě nevyšel. A protože odjíždějí dnes ve čtyři, tak ve tři ho musí mít na stole. Chudák asistentka je pěkně zničená, ale nemožné se povede.

Přinese šéfové na stůl výtisk a chce být pochválená. Šéfová se na ní podívá a říká, že má děti dvě, jestli si myslí, že se o něj budou dělit. A tady přichází to skvělé. Sice odpověď, že nechala udělat další dvě kopie pro děti. Námitka – kde jsou, nikde je tady nevidím. Odpověď – nechala jsem je svázat, aby nevypadaly jako rukopis a dvojčata už je mají ve vlaku a čtou. Tato kopie je pro vás, kdybyste ji chtěla někam založit.

Šéfové dochází dech a mě přijde úžasné, když lidé dokáží myslet dopředu, když se mohou stát věci, která nikdo nezmínil.

Leave a Reply