Obertauern – I just did it!

Klasická předvánoční lyžovačka. Nějak jsem si na to zvykl a každý rok se těším i když letos to se sněhem vypadalo hodně špatně. Ale nakonec jsme se rozhodli, vybrali středisko a vyrazili na cesty. Naším cílem byl Obertauern – středisko, o kterém jsem předtím neslyšel, ale které jako jediné mělo sníh i ve městě.

Obertauern

Středisko bylo úžasné – obtočené kolem údolí, takže se dalo cestovat celý den za sluncem. A pořádně vysoko – od nějakých 1600m výš. Ubytování také nebylo problém najít, akorát bylo trochu dražší než jsme zvyklí, ale to se nedalo nic dělat. V každém případě infocentrum ho našlo samo a rychle, takže naprostá spokojenost. A apartmánek hezký, zjevně jsme byli první, kteří v něm bydleli. Vybavení spotřebiči Siemens, čisté, relativně prostorné a v samém centru města.

Lyžování – v neděli nic moc, sněhu bylo tak akorát aby šlo lyžovat, ale na projetí střediska to stačilo. V pondělí začalo sněžit, sněhu přibývalo rychle, viditelnost špatná, ale pořád to šlo. V úterý jsme začali trochu později – sněhu bylo dost, viditelnost se vylepšovala a byli jsme dost nadšení. A středa? Pohodička – ráno modrá obloha, perfektně upravené sjezdovky, málo lidí. Zkrátka a prostě – užívali jsme si to o sto šest. Škoda, že jsme odpoledne museli domů.

A ono „I just did it!“ v titulku. Obertauern je nejspíše hodně pyšný na svou černou sjezdovku Gamsleiten – vyfocená je na všech reklamních materiálech, těžká celkem hodně a navíc si člověk může koupit tričko, že ji sjel. A pravdou je, že se na ní člověk zahřeje.

Leave a Reply