Exploiting Roaming and Multi-User Access

Andy Pedisich měl moji úplně závěrečnou přednášku. Multi uživatelské instalace a roaming users jsou věci, které jsem si zatím moc v praxi nevyzkoušel, takže jsou poslouchal rád.

Asi nejzásadnější věc – u multi-user instalaci má každý uživatelský adresář po instalaci 16MB, nápověda a další společné soubory jsou řešené pomocí odkazu do místa společného pro všechny uživatele, takže nezabírají zbytečně další místo.

Při multi-user instalaci by člověk měl vypnout automatické logování do Sametime a měl by zkontrolovat práva na adresář [system]ProfilesAll UsersApplicationDataLotusNotesData – uživatelé tam musí mít právo zápisu.

Roaming users – pro mě osobně velké překvapení – soubor desktop6.ndk nepatří mezi soubory, které se replikují na server a zpět k uživatelům, takže informace o tom, že díky této vlastnosti budou mít uživatelé svůj desktop není tak úplně správná. Ale je pravdou, že jdou nastavit záložky tak, aby se tvářily jako desktop a protože ty se přenášejí, tak to mmůže být skoro pravda.

Na co by neměl člověk zapomenout při používání roaming uživatelů – nainstalovat spoustu počítačů s multi-user instalací, aby se tihle roamující uživatelé měli kde přihlásit.

Roaming users nejsou podporování na pssthru serverech a obecně na klientech, kde je potřeba nastavit dokument spojení před připojením na server – díky tomu, že adresní kniha se stáhne ze serveru až po přihlášení uživatele, tak by klient vlastně nevěděl, odkud ji stáhnout.

Nastavení roaming uživatelů má také rádo soubor user.id, pokud je v dokumentu pracoviště nastavený jiný soubor, tak by si s tím prý Lotusy nemusely poradit (což je tedy hodně škoda).

A další zdroj informací nakonec – Interview s vývojáři Roaming user funkcionality.

Leave a Reply