Lotus Real-Time Collaboration (RTC) Gateway

O uvedení Real-Time Collaboration Gateway na trh už psal Petr Kunc. Nicméně některé věci nejsou zřejmé ani z oficiálních stránek. A právě ty, které nejsou uvedeny, mě zaujaly nejvíc.

K provozu totiž potřebujete DB2 (což se na stránkách píše viditelně), poté WAS a nějaký LDAP server. Partneři se správně ptají proč toto všechno, když jsou doteď zvyklí, že se to celé na Dominu snadno a jednoduše zprovozní, kdežto WAS je pořád obestřena trochu tajemstvím a navíc u malých klientů to většině lidí nedává smysl (a to se vůbec nebavíme o ceně, spíš nárocích na HW).

A to celé „pojistil“ ještě nějaký partner ze Švýcarska, který přišel z informací, že slyšel, že IBM přepracuje Sametime na jinou platformu (rozuměj WAS). Důvodem je, že zákazníci mají pocit, že Sametime je úzce provázán s Dominem a někteří zákazníci s tím mají trochu problém. Když to prý bude na WAS, tak by se nemuseli tak bát (k čemuž další ošklivě říkají, že si zavřou dveře ještě před zákazníky Domina). Jsem zvědav, kolik lidí to tedy nasadí a jak to bude fungovat.

Leave a Reply