Pravé tlačítko myši – kdo to zná?

Vždycky jsem tvrdil, že aktivní uživatel se pozná podle toho, že většinu času vztekle bouchá do pravého tlačítka myši – v Lotus Notes může dvojklikem zavírat otevřená okna, v jiných aplikacích to ovšem nefunguje. Osobně se snažím tuto volbu v preferencích nastavovat na každém počítači, který potkám, ať už osobně nebo definicí politik.

Nastavení zavírání oken pravým tlačítkem

V souvislosti s verzí 8, kdy se IBM rozhodla kompletně předělat vzhled klienta a jeho funkcionalitu, je ovšem otázkou, zda nám tato možnost zůstane. Mery Beth Raven se právě na toto ptá ve svém blogu – příspěvků je tam k tomu opravdu hodně a snad všichni tuto snahu oceňují. Bohužel, snaha je prý vedena problémy v některých oblastech, tak uvidíme, kdo zvítězí – zda my jako uživatelé, nebo vývojáři, které to látají dohromady.

A perlička nakonec – v IBM už prý prvních 500 lidí mohlo nainstalovat beta verzi Hannoveru, doufám, že se co nejdříve objeví i pro nás obyčejné.

1 komentáře

  1. It’s very old feature, I remember my ex-colleague used it with R4 in 1998. He allowed it for all new client installations, but nobody used it (instead himself). 🙂

Leave a Reply