Parametry pro zachycování pošty

Občas člověk prostě potká zajímavé parametry v notes.ini, které pak už pořád jenom marně hledá. Nebo kdyby člověk měl čas číst veškeré dokumenty v KnowledgeBase a ještě si je pamatovat, to by bylo.

O parametru Log_MailRouting, který při hodnotě 40 vypisuje slušné množství informací o routování pošty, jsem věděl. Dokonce i to, že ve verzi 6 se už dá nastavovat tato hodnota i v konfiguračním dokumentu – pole Logging Level.

O parametrech, které zajistí uložení každého došlého či odeslaného emailu na disk jsem také věděl, akorát jsem je nikdy nepoužil. Většinou jsem vypnul Router a podíval se, co zbylo v mail.box. Nicméně, stojí za to si parametry zapsat.

Příchozí pošta

Pro sledování příchozí pošty je tady parametr SMTPSaveImportErrors, u kterého hodnota 0 znamená žádné logování; 1 pro ukládání mailů, které se nepodařilo zpracovat; 2 pro uložení veškerých příchozích mailů; 3 pro uložení veškerých příchozích mailů a následné smazání těch mailů, které se bez problémů povedlo zpracovat – tato hodnota se asi nejlépe hodí při ladění mailů, které třeba shazují server (a ve verzi 7.0.2 se zapnutou konverzí TNEF mailů těchto případů tak nějak přibývá :(()

Pokud člověk ještě zvýší Log_MailRouting na 40 tak se v logu i dozví, jaká zpráva se uložila do jakého souboru na disku a nemusí je prohledávat všechny.

Odchozí pošta

U odchozí pošty je to výrazně jednodušší – parametr SMTPSaveOutboundToFile má hodnota 0, když se nemá nic ukládat a hodnotu 1 když se ukládá všechno.

V obou případech je potřeba po nastavení proměnné (například pomocí set config SmtpSaveOutboundToFile=1) restartovat server. Osobně bych čekal, že by mělo stačit restartovat router, ale jistota je zjevně jistota.

Leave a Reply