Administrátorské školení je za mnou

Tak jsem si zase po nějaké chvilce zaškolil. Tentokráte administraci pro verzi 6. Kurz byl super – účastníci na stejné úrovni a tak se učili přibližně stejnou rychlostí. A tím, že na to člověk měl celý týden, tak si mohl občas vyzkoušet i věci, na které normálně čas nemá a tak jenom odhaduje, jak to může fungovat.

Co jsem se tedy naučil já? Přejmenovávat skupiny – vždycky jsem o tom četl, ale nikdy nenašel, že volba pro přejmenování skupiny je sice v menu Action, ale už není v administrátorském klientovi spolu s ostatními nástroji pro práci se skupinami. Škoda.

Vyzkoušel jsem si provoz partitioned serverů – to už jsem sice dělal několikrát, ale nikdy když měly servery k dispozici jenom jednu IP adresu – mapování portů na jednotlivé servery je super a krásně popsané v nápovědě.

A otestoval jsem si technologii Roaming users – akorát ani po testech vlastně nevím, jak ji uchopit. Synchronizaci databází na server jsem pochopil (i když k ní nikdy nedošlo), ale jak se mi to tak zdá, tak uživatel stejně bude muset tahat ID soubor – škoda 🙁

Leave a Reply