Co mě zaujalo

V poslední době jsem hledal další zajímavé stránky o Lotus Notes, které by člověk mohl sledovat. A nalezl jsem hned dvě adresy se spoustou odkazů – DominoBlog.comRHS.com. RHS navíc má i stránku, na které se slučují všechny možné zdroje zveřejňující SnTT – aneb zajímavé tipy a triky, které zveřejňují bloggeři (ne)pravidelně každý čtvrtek.

A při té příležitosti musím souhlasit s Declanem, který píše jak málo lidé vědí o nejrůznějších zdrojích o LN, které jsou na internetu dostupné. A občas mám pocit, že jich je opravdu dost (i když kdyby jich bylo více, tak bych se nezlobil :))

No a když jsem si přidal tuto spoustu dalších blogů, tak jsem si je všechny pročítal, vracel se do minulosti a nacházel úžasné tipy, s kterými se schválně pochlubím na jednom místě.

Alan Lepofsky píše o nových tutorialech na vývoj v Lotus Notes. Pravděpodobně něco podobného jako vychází nyní na světNotes.cz.

Ted píše o tom, jak spočítat optimální počet mailboxů na serveru – přidávám se k němu v tom, že standardně vytvářím také dva. A pak už to většinou neřeším :))

Dwight píše o tom, jak programově měnit ikonu databáze – úžasný tip, jenom přemýšlím jak často ho člověk použije.

Love the ibm notes – nějak mám pocit, že tento vtípek už jsem někde slyšel, ale zajímavé je, že to opravdu dopadne špatně. Chyba nebo záměr?

Hynek Kobělka, jeden z mála publikujících Čechů (tedy těch co znám) má krásný tip jak vytvářet rychle lokální repliky pomocí skriptu. Zrovna nedávno mám pocit, že by se mi to hodilo. Další tip je na úpravu (nebo změny) v adresní knize, aby se uživatelům nenabízelo při psaní mailů vše, co je v adresní knize. Tak nějak jsem to zatím moc nepoužil 🙂 A poslední Hynkův tip se týká bezpečnosti LN. O parametru Port access jsem tedy netušil.

Chris mi předvedl, k čemu vlastně jsou dobré vrsty v LN – doteď jsem si nějak nedokázal představit jejich rozumné využití, ale tip s menu je úžasný.

O falešné hierarchii dokumentů jsem už slyšel a když tak vzpomínám tak i možná použil. Ale pravidelně na to zapomínám a mám pocit, že by se to někdy víc než hodilo.

SOA for Dummies – další ze série knížek „for Dummies“, hned jsem ji objednal (když IBM tu technologii tak tlačí) a jsem zvědav, jaká bude.

Nedávno jsem narazil diskuzi o tom, že preview pane (to v čem se dole dá prohlížet náhled na dokument) by mělo mít specifikovanou minimální velikost. Vůbec jsem nechápal proč, až jsem se ten důvod dozvěděl. Na článku je zajímavá ještě jedna věc, kterou moc lidí neví – když se napíše @Formula přímo v tlačítku tak se spustí pouze na dokumentu, na kterém je kurzor, pokud se napíše do agenta tak se spustí na všech označených dokumentech. Občas jsou příjemné obě chování.

Demo na Lotus Notes Access for SAP solutions se objevilo skoro všude, akorát já mám smůlu, že mi pravidelně ten FTP server neběží 🙁

Vyhledávání ve Windows file systému je také krásná myšlenka, ještě to tak vyzkoušet.

Rocky Oliver píše o svém nástroji na tvorbu podpisů do mailu. Vypadá to úžasně, zatím jsem to vždycky lámal v ruce.

A finále – nastavení SSL na Domino serveru je krásně popsáno v KB IBM. Tak nějak mám pocit, že to brzy budu potřebovat, tak proč to hledat znovu.

Leave a Reply