7.0.2 se blíží

Přišla další zmínka o blížící se verzi 7.0.2. Ed Brill a s ním i spousta dalších lidí informovala o změně na stránkách IBM, kde je nyní více informací o blížící se verzi. Zajímavé je (a skoro se to zdá býti legrační), že Lotus Notes budou obsahovat i nástroj pro blogování, což se dosud zdálo jako doména individuálních nadšenců a zdá se zbytečné ji integrovat přímo do systému.

Druhým tahákem je nástroj pro automatickou tvorbu RSS kanálů z dostupných databází. Snad jenom ta grafická stránka by mohla být lepší, ale to již kritizují jiní. Teď už jenom mít v LN RSS čtečku a dá se to krásně používat pro automatické vytahování dokumentů z ostatních databází – na jednom místě by tak člověk mohl mít všechny dokumenty, ke kterým se musí vyjádřit. Hloupé je, že o RSS čtečce v LN zatím nikdo nepíše, takže tam asi nebude 🙁

Výborná věc (a zároveň trochu smutný doklad panujících standardů) je automatická konverze emailů se souborem winmail.dat. Spousta lidí na to čeká, někteří na to aplikovali kódy, které jsou ke stažení, jiní vyvinuli databázi, která si s tím poradí sama.

Poslední věc – 64bit podpora na systémech Windows a SuSe Linux.

Bohužel spojení s DB2 by mělo být i nadále vyhrazeno pouze vyvoleným, i když dojde k jemnému rozšíření jeho funkcionality (Query Views budou fungovat i na webu).

No a zbývá vědět, kdy to všechno přijde – trial download by měl být k dispozici v září (přesněji pozdním září).

Leave a Reply