100 dní s Trailheadem

O „iniciativě“ Ladies be Architects jste už asi slyšeli. Pokud ne, tak je to velká škoda a já byl málo hlasitý, protože tuhle věc stojí za to sledovat. Vykopla ji Gemma Emmett, když se začala připravovat na CTA a zjistila, že architektů je po světě necelých 300 a maximálně 20 z nich jsou ženy. A pak se to začalo nabalovat, v dnešní době je ve skupině na Trailblazer komunitě přes 1000 lidí. A nejsou to jenom ženy, i muži jsou vítáni – byť se asi cítí podobně jako ženy na typické IT konferenci.

Pravidelné webináře nad jednotlivými oblastmi CTA zkoušky už jim nestačí a tak od 1. ledna vymysleli akci 100 dní učení:

  • každý den po dobu 100 dní alespoň hodinu učení denně – je jedno zda na Trailheadu nebo psaní vlastní aplikace;
  • každý den tweet s tagem #100DaysofTrailhead pro sledování postupu;
  • nebojte se zahrnout přátele, bude to větší legrace.

Loni – nebo to bylo už předloni? – udělal podobnou akci Sergey Erlikh, ale tam to byla jedna Trailhead badge denně po dobu jednoho měsíce.

Tohle je třikrát delší, hodina denně, žádná legrace. Už jsem to chtěl vynechat, protože se přeci nemusím účastnit všeho, ale konec akce vychází na 10. dubna, takže je jasné, že se musím zúčastnit také. Ale co si budeme povídat, každý den mi asi hodina nevyjde, tak snad nebude vadit, když si občas udělám pár věcí do zásoby. Nebo jo?

Na druhou stranu se prý mohou přidávat další tagy, takže #100DaysofSkiing to jistí. Jupí, už jenom pár dní a začne to letos zase!

Leave a Reply