Pár nevýhod keyless aut

Ten pocit, kdy přijdete k autu, vezmete za kliku a ono se samo odemkne. Nasednete, stisknete tlačítko a jedete. Bez hledání klíčků. I telefon se díky Bluetooth sám spojí s handsfree sadou a nehrozí tak, že jedno (klíčky) nebo druhé (telefon) někde zapomenete. Leda s tou spoustou dalších věcí, které sebou v tašce taháte.

Keyless auta mají své krásné výhody, pár nevýhod a jednu věc, která je dokáže zabít. Až si ho tedy budete kupovat, tak pozor na ně.

Funkce “Follow home” zajišťující, že vám auto v noci svítí na cestu k domovu. Funguje skvěle, bohužel pouze tímto směrem. Na cestu od domu vám neposvítí, leda byste vytáhli klíčky z tašky a odemkli si dálkovým ovládáním.

Hlášení “Low battery” vás dokáže pořádně vystrašit, protože přesně v tu chvíli si uvědomíte, že v tom autě není jediný zámek, kam by se dal strčit klíč (ano, pořád dodávají fyzický klíč) a nastartovat i s vybitou baterií v tom dálkovém ovládání.

A konečně celou tu krásu dokáže pohřbít taková drobnost, jako je zamykání řadicí páky. Ano, tohle přesně se bez klíče odemknout nedá, takže je musíte vytáhnout a pak už je klidně můžete zastrčit do toho běžného zapalování.

Škoda toho, už aby vymysleli nějaké zamykání, které se dá také dálkově odemknout. Ale to by vlastně pak zase nebylo tak bezpečné. Tak nic, všechen komfort někdy končí, v tomto případě je to ovšem velká škoda.

Až si budete kupovat nové auto, tak na to myslete, ať se vám ta výbava vzájemně zbytečně nepere.

2 komentáře

  1. Většina tvrzení už není pravda. Koupil jsem Octavii Kombi s KESSY a s tlačítkem START dne 10.6.2016 a v případě vybití baterie v klíči je možné odemknuout dvěře pomocí skrytého mechanického zámku na klice. Také odemknutí volantu je možné stlačením tlačítka START, klíč musí být samozřejmě někde uvnitř vozu.

Leave a Reply